نحوه تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام

نحوه تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام

نحوه تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام

Blog Article

نحوه ثبت شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام
آغاز
تاسیس یک شرکت در کشور ایران یکی از اصلی‌ترین اقدامات برای شروع کسب و کار است. در این مقاله، به صورت جامع آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید کسب و کار خود را ثبت کنید.
انواع شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر کشور ایران، گونه‌های متنوع شرکت‌های کسب و کار وجود دارد که هر نوع خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. در این مطلب، به تشریح مهمترین انواع شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی گسترده
یکی از شرکت‌های بازرگانی در ایران، شرکت سهامی عام است. در این مدل شرکت، سرمایه به قسمت‌های بخش‌بندی می‌شود و افراد می‌توانند سهم را بخرند و در سود شرکت مشارکت داشته باشند.

شرکت سهامی خاص
نوع دیگری از شرکت‌های کسب و کار، شرکت سهامی کوچک است. در این گونه بیزینس، اعتبار به قسمت‌های بخش‌بندی می‌شود، اما تعداد سهامداران مشخص است و سهام‌ها قابل جابجایی در بازار بورس نمی‌باشند.

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت با مسئولیت محدود، مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران است. در این نوع بیزینس، مسئولیت سهامداران به مقدار بودجه وارد شده در شرکت محدود می‌شود و اعضا در در صورت دیون کسب و کار، صرفاً به مقدار اعتبار وارد شده به شرکت مسئول خواهند بود.

شرکت تضامنی
شرکت همبسته یکی از انواع شرکت‌های کسب و کار هست که در آن، مسئولیت‌ها سهامداران به مقدار کل بدهی‌ها کسب و کار است. در این نوع بیزینس، هر یک از سهامداران تعهد بی‌پایانی در قبال قروض کسب و کار دارند.

شرکت با مسئولیت نسبی
شرکت نسبی نوع دیگری از شرکت‌های بازرگانی است که در آن، تعهد اعضا به مقدار سهم الشرکا هر کدام در شرکت بسته به به کل بدهی‌ها شرکت محدود می‌شود.

شرکت تعاون
شرکت تعاون یکی از شرکت‌های بازرگانی می‌باشد که با هدف تامین نیازهای سهامداران و بهبود شرایط اقتصادی آنها راه‌اندازی می‌شود. در این نوع بیزینس، سود و ضرر به نسبت مشارکت شرکا بخش‌بندی می‌شود.

خاتمه
در این مقاله، با انواع مختلف شرکت‌های تجاری در کشور ایران پرداختیم. هر کدام از این شرکت‌ها ویژگی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند که با در نظر گرفتن نیازمندی‌ها و اهداف می‌توانید شرکت مورد نظر خود را برگزینید.


گام اول: انتخاب نام شرکت
گام ابتدایی در روند راه‌اندازی شرکت، انتخاب یک نام برای بیزینس است. نام بیزینس باید یگانه باشد و با نام‌های دیگر متمایز باشد.

گام دوم: تدوین اساسنامه
در این مرحله، باید اصول و قوانین شرکت خود را بنویسید. این سند شامل جزئیات شرکا، نوع کسب و کار، بودجه اولیه و جزئیات دیگر است.

گام سوم: ثبت در سیستم رسمی
پس از تدوین اساسنامه، باید اطلاعات شرکت را در سیستم رسمی ثبت شرکت‌ها به ثبت برسانید. برای این کار، باید به پورتال رسمی سازمان ثبت مراجعه کنید.

چهارمین گام: دریافت مجوزهای لازم
با توجه به نوع کسب و کار کسب و کار، ممکن است نیاز به اخذ مجوزهای متعدد از ادارات مختلف داشته باشید. این مدارک شامل مجوزهای بهداشتی، مجوزهای زیست محیطی و مجوزهای تکنیکی می‌شود.

گام پنجم: باز کردن حساب بانکی
گام نهایی، افتتاح یک حساب به نام بیزینس است. حساب بانکی برای انجام تراکنش‌ها و مدیریت مالی بیزینس ضروری.

جمع‌بندی
راه‌اندازی شرکت در ایران با در نظر گرفتن گام‌های ذکر شده قابل انجام است. امیدوارم این راهنما برای شما سودمند باشد و بتوانید بیزینس خود را به آسانی تاسیس کنید.

منبع : نحوه ثبت شرکت

Report this page